#efeeea

Hämeen Partiopiirin lippukunnat

ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZÅÄÖ

Hämeenlinnan Metsänkävijät (HäMk)

Yhteislippukunta

Hirviveikot (HV)

Poikalippukunta

Eräjärvi

Oriveden Eräsissit (OrEr)

Eräjärvi (Orivesi)
Poikalippukunta

Forssa

Forssan Tornitulet ja Tornihaukat (FoTo)

Yhteislippukunta

Halli (Jämsä)

Kuoreveden Kotkat (KuKo)

Halli ja entisen Kuoreveden kunnan alue
Yhteislippukunta

Hartola

Tainionvirran Taimenet ry (TaTa)

Sysmä, Hartola
Yhteislippukunta

Hauho (Hämeenlinna)

Hauhon Partiolaiset ry (HaPa)

Hauho
Yhteislippukunta

Heinola

Kuikkavuoren Pojat (KuPo)

Poikalippukunta

Kymen Vartiot (KV)

Yhteislippukunta

Myllykylän Harjuvuokot (MHV)

Heinola (Myllyoja-Sinilähde-Myllykylä)
Yhteislippukunta

Rautvuoren Vartijat (RV)

Heinola kk, Lusi, Imjärvi, Paistjärvi, Paaso
Yhteislippukunta

Hikiä (Hausjärvi)

Puuha-Marit (PuMa)

Yhteislippukunta

Hollola

Hollolan Hirvenhiihtäjät (HHH)

Hollola
Yhteislippukunta

Humppila

Humppilan Ilvespojat ( HuIl)

Humppila
Yhteislippukunta

Hämeenlinna

Hämeen Haka-Versot (HäHa-Ve)

Yhteislippukunta

Jaarlin Pojat (JaPo)

Yhteislippukunta

Kaskenkaatajat (Kaska)

Poikalippukunta

Liekkitytöt (Lity)

Hämeenlinna
Tyttölippukunta

Nummen Eränkävijät (NuEr)

Hämeenlinna
Yhteislippukunta

Wanajan Ilves (WaIl)

Hämeenlinnan etelä ja itäpuoli
Yhteislippukunta

Iittala (Hämeenlinna)

Kalvolan Katajasiskot (KalKa)

Tyttölippukunta

Kalvolan Olavinpojat (KaOl)

Poikalippukunta

Iitti

Kymen Kotkat (KymKo)

Iitti
Yhteislippukunta

Ikaalinen

Ikaalisten Korpi-Kotkat (IkKo)

Ikaalinen
Yhteislippukunta

Jokioinen

Jokioisten Korvenkävijät (JoKo)

Jokioinen
Yhteislippukunta

Julkujärvi

Ylöjärven Otava (YlOt)

Tyttölippukunta

Jämsä

Jämsän Jokipartio (JoPa)

Yhteislippukunta

Jämsänkoski (Jämsä)

Ilvespartio (Ilpa)

Jämsänkoski
Yhteislippukunta

Järvelä (Kärkölä)

Kärkölän Kärpät (Kärpät)

Yhteislippukunta

Kaipola (Jämsä)

Kaipolan Tiirat (KaiTi)

Yhteislippukunta

Kangasala

Harjun Pojat ry (HaPo)

Poikalippukunta

Roineen Tytöt (RoTy)

Kangasala, Ruutana, Suinula
Tyttölippukunta

Keuruu

Keurusseudun Partiolaiset ry (KePa)

Keuruu
Yhteislippukunta

Kiikka (Sastamala)

Kiikan Leiripeikot (KilPe)

Kiikan kylä
Yhteislippukunta

Koijärvi (Forssa)

Koijärven Kurjet (KoKu)

Yhteislippukunta

Korkeakoski (Juupajoki)

Juupajoen Eräpartio (JuEr)

Yhteislippukunta

Kuhmalahti (Kangasala)

Kuhmalahden Lieskapartio (KuLi)

Yhteislippukunta

Kuhmoinen

Kuhmoisten Korpisudet (KuhKo)

Kuhmoinen
Yhteislippukunta

Kuru (Ylöjärvi)

Kurun Kontiot (KurKo)

Yhteislippukunta

Kyröskoski

Hämeenkyrön Hälläpyörät (HäHä)

Kyröskoski, Hämeenkyrö
Yhteislippukunta

Lahti

Harjunalustan Siniveljet (HSV)

Salpausselän seurakunnan alueella
Yhteislippukunta

Joutjärven Tapulitytöt (JTT)

Tyttölippukunta

Lahden Katajaiset (LK)

Keski-Lahti: Keskusta, Ankkuri, Mukkula
Tyttölippukunta

Lahden Siniset (LSS)

Poikalippukunta

Lahden Versot (LaVe)

Yhteislippukunta

Launeen Lähdesiskot (LS)

Tyttölippukunta

Lähteen Vartijat ry (LV)

Poikalippukunta

Sinisissit (JSS)

Joutjärvi, Ahtiala, Karisto
Poikalippukunta

Lammi (Hämeenlinna)

Lammin Evonkävijät (LaEv)

Lammi
Yhteislippukunta

Launonen (Loppi)

Santamäen Palokärjet (SaPa)

Yhteislippukunta

Lempäälä

Erä-Pirkot (ErPi)

Tyttölippukunta

Kanavan Vartijat (KaVa)

Poikalippukunta

Kyynärön Kiertäjät (KyKi)

Sääksjärvi - Kulju
Yhteislippukunta

Linnankylä (Kihniö)

Kihniön Katajaiset (KiKa)

Yhteislippukunta

Loppi

Pirjetan Partio (PirPar)

Loppi
Yhteislippukunta

Luhtikylä

Orimattilan Samoilijat (Olas)

Orimattila
Yhteislippukunta

Mouhijärvi (Sastamala)

Mouhijärven Metsot (MoMe)

Yhteislippukunta

Multia

Kulhan Kulkijat (KuKu)

Yhteislippukunta

Myrskylä

Myrskylinnut (Myli)

Yhteislippukunta

Mänttä

Mäntänvuoren Partiolaiset (MäPa)

Yhteislippukunta

Nastola

Nastapartio (Napa)

Yhteislippukunta

Nokia

Nokian Eräveikot (NoEr)

Nokia
Yhteislippukunta

Nokian Partiotytöt (NoPa)

Nokia
Tyttölippukunta

Pirkan Pojat (PiPo)

Pohjois Nokia
Poikalippukunta

Sata-Hämeen Vasamat (SaVa)

Yhteislippukunta

Oitti (Hausjärvi)

Puuha-Marit (PuMa)

Yhteislippukunta

Orimattila

Orimattilan Samoilijat (Olas)

Orimattila
Yhteislippukunta

Orivesi

Oriveden Eräsudet (OriEr)

Yhteislippukunta

Padasjoki

Padaspartio (Padpa)

Padasjoki
Yhteislippukunta

Parola (Hattula)

Parolan Eräveikot ry (PaEr)

Hattula, Hämeenlinnan Alue
Yhteislippukunta

Pilpala (Loppi)

Pirjetan Partio (PirPar)

Loppi
Yhteislippukunta

Pirkkala

Pirkkalan Pirkot (PiPi)

Tyttölippukunta

Pirkkalan Sotkapojat (PiSo)

Poikalippukunta

Punkalaidun

Punkalaitumen Metsänkävijät (PuMe)

Yhteislippukunta

Pälkäne

Kostian Kahlaajat (KoKa)

Yhteislippukunta

Renko (Hämeenlinna)

Jaakon Samoojat (JaSa)

14300 Renko
Yhteislippukunta

Riihimäki

Riihimäen Eräpojat (RiEP)

Riihimäki
Poikalippukunta

Riihimäen Erätytöt (RiEt)

Tyttölippukunta

Riihipääskyt (Ripä)

Tyttölippukunta

Ruovesi

Stoolin Partiolaiset (StoPa)

Ruovesi
Yhteislippukunta

Ruutana

Harjun Pojat ry (HaPo)

Poikalippukunta

Ryttylä (Hausjärvi)

Ryttylän Eräveikot (REV)

Yhteislippukunta

Sahalahti (Kangasala)

Sahalahden Sinisudet (SaSi)

Yhteislippukunta

Sarkola

Nokian Eräveikot (NoEr)

Nokia
Yhteislippukunta

Sastamala

Karkun Samoojat (KaSa)

Yhteislippukunta

Siivikkala

Ylöjärven Otava (YlOt)

Tyttölippukunta

Suodenniemi (Sastamala)

Suodenniemen Suonkiertäjät (SuSu)

Suodenniemi
Yhteislippukunta

Sysmä

Tainionvirran Taimenet ry (TaTa)

Sysmä, Hartola
Yhteislippukunta

Sääksmäki (Valkeakoski)

Sääksmäen Nuotiopojat (SäNu)

Sääksmäki
Yhteislippukunta

Tammela

Tammelan Metsänkävijät (TaMk)

Tammela
Yhteislippukunta

Tammerfors

Tammerfors Spejare (TfS)

Yhteislippukunta

Tampere

Aitolahden Hirvi-Veikot (Hi-Ve)

Atala, Olkahinen
Poikalippukunta

Aitopartio (Aipa)

Aitolahti
Tyttölippukunta

Harjun Veikot (HaVe)

Poikalippukunta

Harjusiskot (Hasi)

Pispala, Epilä, Lielahti
Tyttölippukunta

Hervannan Hukat (HeHu)

Hervanta
Yhteislippukunta

Härmälän Haukat (HäHa)

Poikalippukunta

Härmälän Ilvestytöt (HäIl)

Härmälä, Peltolammi
Tyttölippukunta

Kalevan Karhut (KaKa)

Poikalippukunta

Kalevan Suuntatytöt ry (KaSu)

Kaleva, Tampere
Tyttölippukunta

Kaukapartio (Kapa)

Kaukajärvi, Annala
Yhteislippukunta

Lentävän Samoojat (LeSa)

Tampere, Lentävänniemi
Yhteislippukunta

Messukylän Metsäpojat (MeMe)

Messukylä, Takahuhti, Uusikylä,
Poikalippukunta

Messukylän Metsätytöt (Mety)

Messukylä, Takahuhti, Uusikylä
Tyttölippukunta

Niihaman Saukot (NiSa)

Poikalippukunta

Näsijärven Kipinät (NäKit)

Tampere
Yhteislippukunta

Näsin Tytöt (NäTy)

Tampereen keskusta, Tammela
Tyttölippukunta

Tammero ry (Tro)

Tampere Linnainmaa, Leinola, Atala, Risso
Tyttölippukunta

Tampereen Eräpojat (TaEr)

Tampereen keskustan ja Pyynikin alue
Poikalippukunta

Tampereen Kotkat (TaKo)

Tampereen seutu
Poikalippukunta

Tampereen Lokit (TaLo)

Tampereen keskusta
Tyttölippukunta

Tampereen Versot ry (TaVe)

Tampereen keskusta
Yhteislippukunta

Teiska-Partio (TePa)

Yhteislippukunta

Tervaksentekijät (Terte)

Hervanta, Vuores, Hallila
Yhteislippukunta

Tesoman Sinisiskot (TeSi)

Kalkku, Ikuri, Haukiluoma, Lamminpää, Tohloppi, Tesoma, Rahola ja Villilä
Yhteislippukunta

Viinikan Siniset (ViSi)

Poikalippukunta

Viinikan Sinitytöt (ViSiTy)

Viinikka, Nekala, Koivistonkylä, Veisu, Nirva, Muotiala ja Hallila
Tyttölippukunta

Tervakoski (Janakkala)

Tervakosken Tervakset (TeTe)

Tervakoski (Janakkala)
Yhteislippukunta

Toijala (Akaa)

Toijalan Eräveikot (ToEr)

Yhteislippukunta

Turenki (Janakkala)

Janakkalan Ilvekset (JaIl)

Yhteislippukunta

Tuulos (Hämeenlinna)

Tuuloksen Tulikourat (TuTu)

Yhteislippukunta

Urjala

Urjan Varstat (UrVa)

Urjala
Yhteislippukunta

Valkeakoski

Valkeakosken Korvenkävijät (VaKo)

Valkeakoski
Yhteislippukunta

Vammala (Sastamala)

Tyrvään Metsänpojat (TyMe)

Vammala
Poikalippukunta

Vammalan Nuotiosiskot (VaNu)

Tyttölippukunta

Vesilahti

Vesilahden Valkohännät (VeVa)

Vesilahti
Yhteislippukunta

Viiala (Akaa)

Viialan Metsänkävijät (ViMe)

Yhteislippukunta

Villähde (Nastola)

Nastapartio (Napa)

Yhteislippukunta

Virrat

Torisevan Tarpojat (ToTa)

Virrat
Yhteislippukunta

Vuorentausta

Ylöjärven Otava (YlOt)

Tyttölippukunta

Vääksy (Asikkala)

Aurinkovuoren Vartijat (AVV)

Asikkala
Yhteislippukunta

Ylöjärvi

Ylöjärven Otava (YlOt)

Tyttölippukunta

Ylöjärven Viittaveljet (YlVi)

Ylöjärvi
Yhteislippukunta